Get Adobe Flash player

Mały Ratownik

7 czerwca 2019 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dla klas trzecich z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Miały one na celu uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, celowości podjęcia działań ratujących życie osób chorych bądź poszkodowanych (rannych, nieprzytomnych) oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

W czasie zajęć uczniowie przypomnieli numery telefonów alarmowych. Dowiedzieli się, co zrobić, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji. Nauczyli się przeprowadzać rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby nieprzytomnej lub poszkodowanej.

Uczyli się również sprawdzać przytomność osoby oraz układać ją w pozycji bocznej ustalonej.

Wykorzystując fantom uczyli się, jak pomóc osobie, która nie oddycha. Ćwiczyli uciski ratownicze.

Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze i 30 uciśnięć klatki piersiowej.

Podsumowaniem zajęć był mały egzamin, który sprawdzał zdobyte umiejętności. Wszyscy uczniowie zdali go „śpiewająco”. Świetnie poradzili sobie z ułożeniem poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, prawidłowo „powiadomili” o zdarzeniu Pogotowie Ratunkowe oraz prawidłowo wykonali czynności reanimacyjne na fantomie.

Tekst: Celina Staśko i Monika Wołyniec

wysłano: 11.06.2019

Opublikowano: 12.06.2019

 

 

7 czerwca 2019 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dla klas trzecich z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Miały one na celu uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej , celowości podjęcia działań ratujących życie osób chorych bądź poszkodowanych( rannych, nieprzytomnych) oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

W czasie zajęć uczniowie przypomnieli numery telefonów alarmowych. Dowiedzieli się , co zrobić, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji. Nauczyli się przeprowadzać rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby nieprzytomnej lub poszkodowanej.

Uczyli się również sprawdzać przytomność osoby oraz układać ją w pozycji bocznej ustalonej.

Wykorzystując fantom uczyli się , jak pomóc osobie, która nie oddycha. Ćwiczyli uciski ratownicze.

Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze i 30 uciśnięć klatki piersiowej.

Podsumowaniem zajęć był mały egzamin, który sprawdzał zdobyte umiejętności. Wszyscy uczniowie zdali go „śpiewająco”. Świetnie poradzili sobie z ułożeniem poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, prawidłowo „ powiadomili” o zdarzeniu Pogotowie Ratunkowe oraz prawidłowo wykonali czynności reanimacyjne na fantomie.

 

1070402
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszystkie
22
14
215
215
1070402

Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej

Copyright © 2013. All Rights Reserved.

Projekt i wykonanie BR Jastrzębscy.